Szukaj
akumulatora
Znajdź
sprzedawcę

Krok na przód w rozwoju recyklingu akumulatorów kwasowo-ołowiowych

Johnson Controls z dumą może pochwalić się wkładem, jaki miał w rozwój systemu recyklingowego zamkniętego obiegu, jednego z największych sukcesów recyklingu na świecie. A dzięki nieocenionemu udziałowi naszych klientów, udało nam się sprawić, że kwasowo-ołowiowe akumulatory samochodowe stały się najczęściej recyklingowanym przez użytkowników produktem w Stanach Zjednoczonych: wskaźnik zbiórki tych akumulatorów osiągnął 97%!

Najbardziej zaawansowane centrum recyklingu w Europie JCI założył w 1905 roku w Krautscheid, w Niemczech. Aby stało się ono jeszcze bardziej wydajnym, poddane jest dzisiaj gruntownej modernizacji.

 

Odwiedź Johnson Controls, by dowiedzieć się więcej o recyklingu

 

Przerób w piecach szybowychOchrona powietrza i wodyUnikamy opadów, lub poddajemy je procesowi recyklingu
ENVIRONMENT_Recycling_280x180_Tab1.jpg

Przerób w piecach szybowych

Korzystamy z najnowocześniejszych pieców szybowych, by odzyskać ołów ze zużytych akumulatorów. Najpierw odsączany jest ciekły elektrolit, następnie cały akumulator umieszcza się w piecu szybowym, gdzie zostaje on przetopiony wraz z mieszaniną dodatków, takich jak koks, wapień i żelazo.

Proces ten pozwala na przetopienie i transformację ołowiu oraz oczyszcza go z zanieczyszczeń, dzięki czemu ostatecznie otrzymujemy surowy ołów.

.

ENVIRONMENT_Recycling_280x180_Tab2.jpg

Ochrona powietrza i wody

Robimy wszytko, by mieć pewność, że powstałe podczas naszych procesów produkcyjnych czy innych czynności opary lub zanieczyszczona woda zostaną odpowiednio i bezpiecznie zutylizowane.


Co więcej, zanieczyszczona woda powstała w wyniku tego procesu jest również zbierana i wykorzystywana.

ENVIRONMENT_Recycling_280x180_Tab3.jpg

Unikamy opadów, lub poddajemy je procesowi recyklingu

Jak radzimy sobie z przeróżnymi materiałami odpadowymi uzyskanymi w procesie recyklingu:

Zużyty kwas akumulatorowy
Wypreparowany z akumulatora przeznaczonego do przetopienia, kwas ten zostaje przefiltrowany i odzyskany przez specjalne przedsiębiorstwa recyklingowe.

Żużel
Aż 95% żużlu produkowanego w piecu szybowym powraca do procesu przetapiania. Nadwyżkowy żużel ma wiele przydatnych cech i może być zastosowany np. w budowie dróg.

Kamień ołowiowy
Sprzedawany jest przedsiębiorstwom, które odzyskują zawartą w nim siarkę w formie kwasu siarkowego. Inne wartościowe metale, włączając ołów i miedź, również zostają odzyskiwane.

Osad z filtra
Osad odkładający się na filtrze zawiera ołów i jest przekształcany w węglan ołowiu, który później zostaje ponownie jako surowiec włączony do procesu przetapiania w piecu szybowym.

Szlam ołowiowy
Końcowy odpad, nazywany „szlamem ołowiowym” , zawiera metale, które są odzyskiwane przez specjalistyczne firmy recyklingowe.

VARTA® PROMOTIVE EFB

Marka VARTA® wzdobywa
nagrodę zanajlepszy
akumulator do
samochodów ciężarowych.

Twój akumulator. Twój styl życia.

Testuj każdy Akumulator