Cztery plakaty VARTA® prezentujące branżę motoryzacyjną, samochodów użytkowych i rekreacyjną

Historia marki VARTA® (2010–dziś)

Dzisiejsze akumulatory VARTA® to owoc ponad 100 lat działalności, której celem było zawsze dostarczanie zaawansowanych technologii, doskonałych parametrów użytkowych oraz usług na najwyższym poziomie klientom na całym świecie.

2010: 125 lat Johnson Controls

Johnson Controls świętuje 125-lecie aktywności w dziedzinie technologii akumulatorowej.

2010: Asortyment akumulatorów VARTA® Start-Stop zwiększa się

Kolejnym etapem działań marki VARTA® jest rozwój akumulatora VARTA® Start-Stop Plus produkowanego z wykorzystaniem technologii AGM, przeznaczonej dla zaawansowanych pojazdów Start-Stop oraz akumulatora VARTA® Start-Stop z technologią EFB dla pojazdów z podstawowym systemem Start-Stop.

2010: Rusza program recyklingowy ecosteps®

Inicjatywa ecosteps® zostaje wprowadzona w celu ułatwienia profesjonalnego i przyjaznego dla środowiska recyklingu akumulatorów samochodowych.

2010: Jeden rok i kolejne 3 duże nagrody

Johnson Controls z dumą przyjmuje nagrody “Volkswagen Innovation Award” oraz "Volkswagen Group Award for Sustainable Energy Storage System". Koncern General Motors EMEA ponownie honoruje nas nagrodą dla "Dostawcy Roku" („Supplier of the Year Award 2010”).

2011: Program serwisowy VARTA® Start-Stop

Uruchomiony zostaje program serwisowy VARTA® Start-Stop Service Programme [VSSP], który niezależnym serwisom samochodowym dostarcza dodatkowego technicznego wsparcia i narzędzi. Mogą one teraz zmierzyć się z wymianą akumulatorów w pojazdach Start-Stop i zyskać dzięki temu nowych klientów.

2011: Nagroda dla najlepszego nowego produktu “Edison Best New Product Award 2011”

Linia akumulatorów Start-Stop marki VARTA® jako najlepszy produkt zostaje wyróżniona nagrodą „Edison Best New Product Award” w kategorii „Energia i zrównoważony rozwój: segment zrównoważonych systemów energetycznych”.

2011: Produkcja w Europie wciąż przybiera na sile

Wraz ze wzrastającym popytem na akumulatory z linii Start-Stop rozrasta się przestrzeń produkcyjna Johnson Controls w Europie.

2012: Nagroda MAN Truck and Bus Supplier Award 2011

Koncern MAN przyznaje Johnson Controls nagrodę „Dostawcy Roku 2011 dla Samochodów Ciężarowych i Autobusów”. Międzynarodowe Zrzeszenie Dystrybutorów Części Zamiennych TEMOT International honoruje nas nagrodą „Innovation Award” za jakość naszej technologii AGM.

2013: Marka VARTA® jak spod igły – dobry start zapewnia zawsze VARTA®

Marka VARTA® zyskuje nową szatę graficzną, na którą składają się: logo, etykiety na akumulatorach, zupełnie nowa strona internetowa, katalogi i inne materiały pomocnicze.

2014: Firma Johnson Controls wprowadza do gamy Dynamic Trio modele AGM i EFB

W 2014 r. firma Johnson Controls dodała do sprawdzonej gamy Dynamic Trio akumulatory Silver Dynamic AGM i Blue Dynamic EFB. Akumulatory AGM i EFB zapewniają niezrównaną wydajność i nieporównywalną wytrzymałość w pojazdach o wysokich osiągach i w zastosowaniach Start-Stop.

2016: Bezobsługowe akumulatory na rynek azjatycki i europejski

W 2016 r. w Johnson Controls powstały bezobsługowe akumulatory przystosowane do eksploatacji w skrajnie niesprzyjających warunkach klimatycznych. Produkty te odznaczają się większą wytrzymałością i trwałością. Dodatkowo proces produkcyjny jest bardziej przyjazny dla środowiska – cechuje się o 20% mniejszym zużyciem energii i o 20% mniejszą emisją gazów cieplarnianych.

2019: Clarios

Johnson Controls Power Solutions odłącza się od Johnson Controls International, LLC., aby stać się osobnym podmiotem, Clarios.

Wyszukiwarka akumulatorów VARTA®


Jeżeli jesteś warsztatem lub prowadzisz firmę zajmującą się akumulatorami zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki w VARTA Partner Portal.

Wyszukiwarka punktów sprzedaży VARTA®

Znajdź inne punkty sprzedaży