Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska

Uśmiechnięta dziewczynka siedzi z zamkniętymi oczami w samochodzie, przytulając misia

Clarios jest przedsiębiorstwem realizującym inicjatywy zrównoważonego rozwoju. Kwestie ochrony środowiska od zawsze stanowią ważną część strategii naszej firmy. Dowodzimy tego redukując odpady czy stosując zrównoważone praktyki produkcyjne.

Dzisiaj podstawą naszego zaangażowania jest program ecosteps®, który został stworzony z myślą o utylizacji i recyclingu zużytych akumulatorów kwasowo-ołowiowych.

Nieustannie troszczymy się o to, by możliwie zminimalizować naszą ingerencję w środowisko, ulepszając maszyny, na których pracujemy, wspierając zasady zrównoważonego rozwoju wewnątrz całego łańcucha sprzedażowego oraz korzystając z zasobów naturalnych w sposób odpowiedzialny.

Zrównoważony biznes z myślą o przyszłych pokoleniach

Clarios we wszystkich swoich działaniach kieruje się zasadą odpowiedzialności wobec środowiska. Nasze fabryki znane są ze światowej klasy technologii produkcji, ustalamy w naszej branży wysokie standardy, jeśli chodzi o recykling, ochronę zdrowia, bezpieczeństwo i ekologię.

Dowodem na nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój jest wkład w innowacje w sektorze najnowocześniejszych akumulatorów dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Również rynek części zamiennych wspieramy najnowszymi technologiami, pomagając naszym klientom oszczędzać energię, redukować emisję CO2, pobór paliwa i zwiększać zasięg recyklingu.

Krok na przód w rozwoju recyklingu akumulatorów kwasowo-ołowiowych

Innowacyjne i zaawansowane technologicznie procesy produkcji sprawiają, że ołów z każdego akumulatora samochodowego VARTA® jest powtórnie przetworzony aż do 99% . Dlatego za każdym razem, gdy kupujesz jeden z naszych produktów, możesz mieć pewność, że pomagasz chronić cenne zasoby, jednocześnie korzystając z zalet recyklingu.

Clarios z dumą może pochwalić się wkładem, jaki miał w rozwój zamkniętego obiegu recyklingu. A dzięki nieocenionemu udziałowi naszych klientów, udało nam się sprawić, że akumulatory kwasowo-ołowiowe stały się najczęściej poddawanym recyklingowi produktem przez użytkowników w Stanach Zjednoczonych: wskaźnik zbiórki tych akumulatorów osiągnął 97%!

Najbardziej zaawansowane centrum recyklingu w Europie Clarios założył w 1905 roku w Krautscheid, w Niemczech. Aby stało się ono jeszcze bardziej wydajnym, poddane jest dzisiaj gruntownej modernizacji.

Odwiedź Clarios, by dowiedzieć się więcej o recyklingu

ecosteps®: odpowiedzialny i zrównoważony sposób recyklingu akumulatorów

Nasz efektywny program recyclingowy ecosteps® to ważny i konsekwentny krok w kierunku odpowiedzialnej eksploatacji zasobów naturalnych i ochrony środowiska. Program ecosteps®, obecnie już o zasięgu europejskim, został stworzony z myślą o utylizacji i recyclingu zużytych akumulatorów samochodowych. Możesz być spokojny wiedząc, że cały ołów z Twojego akumulatora został poddany recyclingowi przy zachowaniu wszelkich wymogów prawnych.

Z tych właśnie powodów tak wiele punktów z całej Europy rejestruje się jako oficjalne punkty zbiórki.

Wyszukiwarka akumulatorów VARTA®


Jeżeli jesteś warsztatem lub prowadzisz firmę zajmującą się akumulatorami zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki w VARTA Partner Portal.

Wyszukiwarka punktów sprzedaży VARTA®

Znajdź inne punkty sprzedaży