Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska

Uśmiechnięta dziewczynka siedzi z zamkniętymi oczami w samochodzie, przytulając misia

Johnson Controls jest wiodącym przedsiębiorstwem, jeśli chodzi o rozwój inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem. Nasze stanowisko wobec ochrony środowiska, którego dowodzimy redukując odpady czy stosując inne zrównoważone praktyki produkcyjne od początku było ważną częścią strategii naszej firmy.

Dzisiaj zaangażowanie leży u podstaw programu ecosteps®, który został stworzony z myślą o utylizacji i recyclingu zużytych akumulatorów kwasowo-ołowiowych.

Nieustannie troszczymy się o to, by możliwie zminimalizować naszą ingerencję w środowisko, ulepszając maszyny, na których pracujemy, wspierając zasady zrównoważonego rozwoju wewnątrz całego łańcucha sprzedażowego oraz korzystając z zasobów naturalnych w sposób odpowiedzialny.

Zrównoważony biznes z myślą o przyszłych pokoleniach

Johnson Controls we wszystkich swoich działaniach kieruje sie nieustannie zasadą odpowiedzialności wobec środowiska. Nasz park maszynowy szczyci się światowej klasy technologią, dzięki czemu ustalamy w naszej branży nowe standardy, jeśli chodzi o recykling, ochronę zdrowia, bezpieczeństwo i ekologię.

Dowodem na nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój jest nasz wkład w innowacje w sektorze najnowocześniejszych akumulatorów dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Również rynek części zamiennych wspieramy najnowszymi technologiami, pomagając naszym klientom oszczędzać energię, redukować emisję CO2, pobór paliwa i zwiększać zasięg recyklingu.

Krok na przód w rozwoju recyklingu akumulatorów kwasowo-ołowiowych

Johnson Controls z dumą może pochwalić się wkładem, jaki miał w rozwój systemu recyklingowego zamkniętego obiegu, jednego z największych sukcesów recyklingu na świecie. A dzięki nieocenionemu udziałowi naszych klientów, udało nam się sprawić, że kwasowo-ołowiowe akumulatory samochodowe stały się najczęściej recyklingowanym przez użytkowników produktem w Stanach Zjednoczonych: wskaźnik zbiórki tych akumulatorów osiągnął 97%!

Najbardziej zaawansowane centrum recyklingu w Europie JCI założył w 1905 roku w Krautscheid, w Niemczech. Aby stało się ono jeszcze bardziej wydajnym, poddane jest dzisiaj gruntownej modernizacji.

Odwiedź Johnson Controls, by dowiedzieć się więcej o recyklingu

ecosteps®: odpowiedzialny i zrównoważony sposób recyklingu akumulatorów

Nasz efektywny program recyclingowy ecosteps to ważny i konsekwentny krok w kierunku odpowiedzialnej eksploatacji zasobów naturalnych i ochrony środowiska. Program ecosteps, obecnie już o zasięgu europejskim, został stworzony z myślą o utylizacji i recyclingu zużytych akumulatorów samochodowych. Możesz być spokojny wiedząc, że cały ołów z Twojego akumulatora został poddany recyclingowi przy zachowaniu wszelkich wymogów prawnych.

Z tych właśnie powodów tak wiele autoserwisów z całej Europy rejestruje się jako oficjalne punkty zbiórki.

Wyszukiwarka akumulatorów VARTA®

Wyszukiwarka punktów sprzedaży VARTA®

Znajdź inne punkty sprzedaży