Power News

Pobierz najnowszy oraz starsze numery newslettera dla klientów.

CZY PODŁĄCZYŁEŚ WIECZOREM SWÓJ SMARTFON DO ŁADOWARKI?

Pamiętasz czasy, gdy wystarczyło naładować telefon komórkowy raz w tygodniu? Było to zanim telefony stały się małymi inteligentnymi komputerami, jakimi są obecnie. Podobnie jest z technologią motoryzacyjną. Właśnie dlatego tak bardzo zmieniła się rola akumulatora - samochody to obecnie bardzo zaawansowane systemy...

Download (PDF)

Superbrands 2014/2015

Marka akumulatorów samochodowych VARTA® została uznana za jedną z najsilniejszych konsumenckich marek na polskim rynku i otrzymała tytuł SUPERBRANDS 2014/15. Superbrands to prestiżowa nagroda przyznawana od 20 lat w 88 krajach, w tym także w Polsce. Wyróżnienie marki VARTA potwierdza wysoką jej popularność i sukces, jaki odniosła na polskim rynku.

Download (PDF)

VARTA Promotive EFB

Wymagania dotyczące akumulatorów stosowanych w dużych pojazdach użytkowych stale rosną. Obecnie ciężarówki są wyposażone w wiele urządzeń elektronicznych, takich jak systemy zapewniające rozrywkę, lodówki i mikrofalówki. Akumulator VARTA Promotive EFB to pierwszy akumulator EFB do ciężarówek wyposażony w unikalny cyrkulator kwasowy. Ten element budowy akumulatora został zaprojektowany z myślą o wysokowydajnych pojazdach użytkowych, które mają duże zapotrzebowanie na energię oraz wymagają odporności na intensywne drgania, uwzględniając również montaż na tylnej osi.

Download (PDF)