Kilka dawnych plakatów VARTA®: dwa kolorowe, dwa czarno-białe

Historia marki VARTA® (1910-1939)

Dzisiejsze akumulatory VARTA® to owoc ponad 100 lat działalności, której celem było zawsze dostarczanie zaawansowanych technologii, doskonałych parametrów użytkowych oraz usług na najwyższym poziomie klientom na całym świecie.

1914: VARTA® zamienia ołów w złoto

Akumulatory kwasowo-ołowiowe VARTA® stają się coraz bardziej popularne. Powód jest jasny: zapewniają szybki i niezawodny rozruch samochodu.

1923: Pierwszy prezes zarządu

Dr Günther Quandt staje się prezesem zarządu AFA, prekursora marki VARTA®. Od samego początku, tak jak jego poprzednicy, przyczynia się do nieprzerwanej ekspansji firmy na arenie międzynarodowej.

1926: Asortyment się rozrasta

AFA, prekursor marki VARTA®, przejmuje Pertrix Chemische Fabrik AG, twórcę pierwszego na świecie suchego akumulatora. To czas, w którym asortyment marki VARTA® rozrasta się tak, że zajmuje dominującą pozycję na rynku.

1934: Popyt na akumulatory samochodowe: ponad trzy miliony!

Liczba samochodów na drogach całego świata przekracza 3 miliony, a popyt na niezawodne, wydajne akumulatory rozruchowe rośnie w przyśpieszonym tempie. VARTA® wciąż jest numerem jeden na rynku.

1935: Montaż fabryczny w pierwszym podnośniku widłowym

Rusza produkcja prekursora dzisiejszych podnośników widłowych, czyli “elektrycznego samochodu z podnośnikiem”. Od samego początku model ten jest fabrycznie wyposażany w akumulator VARTA®.

1936: Standaryzacja ułatwia zakup akumulatorów VARTA®

VARTA® oferuje pierwszy akumulator rozruchowy o wymiarach standardowych, który pasuje do każdego samochodu. Wymiana staje się szybka, prosta i ekonomiczna.

Wyszukiwarka akumulatorów VARTA®


Jeżeli jesteś warsztatem lub prowadzisz firmę zajmującą się akumulatorami zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki w VARTA Partner Portal.

Wyszukiwarka punktów sprzedaży VARTA®

Znajdź inne punkty sprzedaży