Kolorowe plakaty VARTA® z lat siedemdziesiątych

Historia marki VARTA® (1960-1979)

Dzisiejsze akumulatory VARTA® to owoc ponad 100 lat działalności, której celem było zawsze dostarczanie zaawansowanych technologii, doskonałych parametrów użytkowych oraz usług na najwyższym poziomie klientom na całym świecie.

1960: Swing w biodrach, swing pod maską

VARTA® dynamicznie reaguje na rosnące wymagania energetyczne samochodów produkowanych w gorących latach 60-tych: z akumulatorów 6V przesiadamy się na 12V.

1962: Nowa jakość przenika do wnętrza

VARTA® ulepsza kluczowy komponent: drewniany dotychczas separator zastępuje plastikowym. Akumulator staje się bardziej wytrzymały.

1965: Produkcja seryjna suchych akumulatorów rozruchowych.

VARTA® rozpoczyna seryjną produkcję suchych akumulatorów rozruchowych w Niemczech.

1966: Lżejsze akumulatory, lżejszy transport

Obudowy akumulatorów rozruchowych, dotychczas wytwarzane z twardej gumy, zastępuje prosta plastikowa „skrzynka”. Efekt? Transport akumulatorów staje się dosłownie lżejszy.

1970: Ostatnie wycieki elektrolitu

Na rynek wchodzi pierwszy na świecie odporny na wycieki akumulator VARTA®. Super Dry. Przekonanie klientów o niezawodności naszych produktów przybiera na sile.

1977: Nasz największy twardziel

Ciężkie pojazdy użytkowe podnoszą poprzeczkę: wymagają akumulatorów nie tylko wydajnych, ale i wytrzymałych. Powstają pierwsze odporne na wibracje akumulatory o dużej wytrzymałości cyklicznej.

1978: Nowy sposób na redukcję kosztów

Na rynek wprowadzany jest pierwszy na świecie rozruchowy akumulator bezobsługowy w technologii na bazie selenu, który ustala nowe standardy niski współczynnik samorozładowania, niskie zużycie wody i niższe koszty ogólne.

Wyszukiwarka akumulatorów VARTA®


Jeżeli jesteś warsztatem lub prowadzisz firmę zajmującą się akumulatorami zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki w VARTA Partner Portal.

Wyszukiwarka punktów sprzedaży VARTA®

Znajdź inne punkty sprzedaży