Dwa kolorowe plakaty VARTA® z lat osiemdziesiątych z lewej strony oraz czarno-biały samochód z prawej strony

Historia marki VARTA® (1980-1999)

Dzisiejsze akumulatory VARTA® to owoc ponad 100 lat działalności, której celem było zawsze dostarczanie zaawansowanych technologii, doskonałych parametrów użytkowych oraz usług na najwyższym poziomie klientom na całym świecie.

1983: Bezobsługowy model Heavy Duty tnie koszty TCO

VARTA® zaczyna produkcję bezobsługowych akumulatorów Heavy Duty wyposażonych w kratkę wapniową.

1986: Od minimalnej obsługi, aż po jej całkowity brak

Startuje produkcja pierwszego na świecie całkowicie bezobsługowego akumulatora rozruchowego LF (liquifix) z technologią wiązania elektrolitu.

1987: Grand Prix: do startu, gotowi, VARTA®!

Bezobsługowe akumulatory VARTA® Grand Prix i niesamowita moc zimnego rozruchu - jedno wiąże się z drugim. Za tym sukcesem stoi nowa technologia konstrukcji kratki i separatora.

1993: Dziesięciokrotnie bardziej odporne na wibracje

Na rynek wchodzą akumulatory VARTA® Super Heavy Duty, oferujące innowacyjną technologię maty szklanej, lepszą wytrzymałość cykliczną i lepszą moc startową. Ich niezawodna odporność na wibracje to perfekcyjne rozwiązanie dla ciężkich pojazdów użytkowych.

1995: Najlepszy akumulator dla wysokich wymagań

Produkcja akumulatorów samochodowych w technologii srebrowej rusza w całej Europie i natychmiast zyskuje aprobatę wiodących producentów. Nasz akumulator VARTA® Silver Dynamic zapewnia długą żywotność, bezkonkurencyjną wydajność i nie wymaga żadnej obsługi. To idealne rozwiązanie dla wysokowydajnych pojazdów o bogatym wyposażeniu.

1998: Jesteśmy coraz bardziej efektywni!

Wszystkie oddziały akumulatorów przenośnych VARTA® łączą się w jeden. Celem jest jeszcze większa efektywność. Nowa filia nazywa się VARTA® Gerätebatterie GmbH. Efekt? Dostarczamy klientom innowacyjnych rozwiązań tak szybko, jak jeszcze nigdy.

Wyszukiwarka akumulatorów VARTA®


Jeżeli jesteś warsztatem lub prowadzisz firmę zajmującą się akumulatorami zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki w VARTA Partner Portal.

Wyszukiwarka punktów sprzedaży VARTA®

Znajdź inne punkty sprzedaży